NM2018: Det spisser seg til i både Main Event og Turbo-turneringen"/>
Hjem / NM I DUBLIN 2018 / NM2018: Det spisser seg til i både Main Event og Turbo-turneringen
Main Event Dag 3

NM2018: Det spisser seg til i både Main Event og Turbo-turneringen

Årets poker-NM i Dublin har vært en delta­ker­fest uten like, og det har blitt rekorder i nesten alle NM-øvel­sene. Senest ut er årets turbo-turne­ring som spilles akkurat nå. I fjor var det et rekord­stort felt på 597 spil­lere – og da støvet hadde lagt seg var det Niels Chris­tian Jensen som fikk med seg både tøfler, NM-tittel og pokal hjem. I år var det hele 682 spil­lere som regist­rerte seg til å spille den siste NM-øvelsen med mulighet for å hanke hjem en mester­tittel. Årets bust­outs av Main Event var mao raske til å legge bak seg skuf­felsen og rette fokuset mot nye utford­ringer i turbo-turne­ringen.

Dette er en øvelse som spilles med maks seks spil­lere ved bordet og med 15 minut­ters nivåer, så feltet redu­seres veldig raskt. Det gjen­står nå kun 244 av 682, så mange har måtte innse at det ikke blir noe norges­mes­ter­tittel i år. Det faller stadig spil­lere fra, og det vil det gjøre i et forry­kende tempo fram­over.

Main Event dag 3
Det ble riktig nok ikke delta­ker­re­kord i årets hoved­tur­ne­ring i NM, men fra start var det 1254 spil­lere – nøyaktig det samme antallet som i 2017, og bare noen få spil­lere unna å sette delta­ker­re­kord.

På dag 3, som startet kl. 14.00 lokal tid, ble det manne­fall fra start. På TV-bordet røyk det raskt ut tre personer i løpet av de første femten hendene. Det var 73 spil­lere som hadde kjempet seg helskinnet gjennom to lange dager med poker med ti nåver hver og 60 minut­ters blinde­ni­våer.

Drømmen lever
Drømmen om å bli norges­mester i poker lever riktignok enda for noen få gjen­stå­ende i Main Event – og det nøyak­tige antallet ved dagens andre pause er 27 spil­lere. Kortene har spilt på lag, spil­lerne har vært ekstremt dyktige, og i løpet av de tre dagene med spill så har det nok også vært litt flaks involvert.

Slik stod det til da spil­lerne fikk sin andre pause for dagen:

#NAVNCHIPCOUNTBORDSETE
1Daniel Andre Høyesveen370000012
2Thomas Harnes210000095
3Anders Flem Hagen206000037
4Stian Rasmussen200000017
5Kai-Are Ring­stad198500033
6Jørgen Eilev Thor­kildsen180000021
7Ole Martin Roulund168000027
8Tor Isaksen153000038
9Jan Patrick Romero150500023
10Raymond Evensen150000097
11Sjur Borge149000022
12Espen Saltnes142000016
13Patrick Ånonli136000094
14Svein Thomas Nord­botten125000011
15Rolf Løe Bing120000015
16Anders Stai108000013
17Thomas Jakobsen102500035
18Ole Petter Vimo100000096
19Roy Nilsen95500032
20Erlend Bakken80000018
21Kenneth Strandli73000092
22Daniel Vass­bund68000036
23Øyvind Solberg62500024
24Kristen Høyfor­slett56500093
25Jon Kim Vik50500034
26Chris Fredrik Lorenzen40000098
27Kenneth Frøland20500028

Full­stendig liste her.

Kommentarer

Kommenter

Om Poker NM

x

Sjekk også

Lars Haraldsen

NM2018: Ny Norgesmester i Turbo 6-Max!

Da har vi kåret en ny Norges­mester i Turbo 6-Max, og etter en kort headsup-match så var det Lars Haraldsen fra Asker som trakk det lengste strået, foran Markus Emaus Holm. Lars Haraldsen fikk det på med med og møtte Markus Emaus Holms Floppen ga Holm en knekt i døra, men Haraldsen fortvilte ikke selv om bordet viste Turn kom ...