NM2018: Det spisser seg til i både Main Event og Turbo-turneringen"/>
Hjem / NM I DUBLIN 2018 / NM2018: Det spisser seg til i både Main Event og Turbo-turneringen
Main Event Dag 3

NM2018: Det spisser seg til i både Main Event og Turbo-turneringen

Årets poker-NM i Dublin har vært en delta­ker­fest uten like, og det har blitt rekorder i nesten alle NM-øvel­sene. Senest ut er årets turbo-turne­ring som spilles akkurat nå. I fjor var det et rekord­stort felt på 597 spil­lere – og da støvet hadde lagt seg var det Niels Chris­tian Jensen som fikk med seg både tøfler, NM-tittel og pokal hjem. I år var det hele 682 spil­lere som regist­rerte seg til å spille den siste NM-øvelsen med mulighet for å hanke hjem en mester­tittel. Årets bust­outs av Main Event var mao raske til å legge bak seg skuf­felsen og rette fokuset mot nye utford­ringer i turbo-turne­ringen.

Dette er en øvelse som spilles med maks seks spil­lere ved bordet og med 15 minut­ters nivåer, så feltet redu­seres veldig raskt. Det gjen­står nå kun 244 av 682, så mange har måtte innse at det ikke blir noe norges­mes­ter­tittel i år. Det faller stadig spil­lere fra, og det vil det gjøre i et forry­kende tempo fram­over.

Main Event dag 3
Det ble riktig nok ikke delta­ker­re­kord i årets hoved­tur­ne­ring i NM, men fra start var det 1254 spil­lere – nøyaktig det samme antallet som i 2017, og bare noen få spil­lere unna å sette delta­ker­re­kord.

På dag 3, som startet kl. 14.00 lokal tid, ble det manne­fall fra start. På TV-bordet røyk det raskt ut tre personer i løpet av de første femten hendene. Det var 73 spil­lere som hadde kjempet seg helskinnet gjennom to lange dager med poker med ti nåver hver og 60 minut­ters blinde­ni­våer.

Drømmen lever
Drømmen om å bli norges­mester i poker lever riktignok enda for noen få gjen­stå­ende i Main Event – og det nøyak­tige antallet ved dagens andre pause er 27 spil­lere. Kortene har spilt på lag, spil­lerne har vært ekstremt dyktige, og i løpet av de tre dagene med spill så har det nok også vært litt flaks involvert.

Slik stod det til da spil­lerne fikk sin andre pause for dagen:

#NAVNCHIPCOUNTBORDSETE
1Daniel Andre Høyesveen370000012
2Thomas Harnes210000095
3Anders Flem Hagen206000037
4Stian Rasmussen200000017
5Kai-Are Ring­stad198500033
6Jørgen Eilev Thor­kildsen180000021
7Ole Martin Roulund168000027
8Tor Isaksen153000038
9Jan Patrick Romero150500023
10Raymond Evensen150000097
11Sjur Borge149000022
12Espen Saltnes142000016
13Patrick Ånonli136000094
14Svein Thomas Nord­botten125000011
15Rolf Løe Bing120000015
16Anders Stai108000013
17Thomas Jakobsen102500035
18Ole Petter Vimo100000096
19Roy Nilsen95500032
20Erlend Bakken80000018
21Kenneth Strandli73000092
22Daniel Vass­bund68000036
23Øyvind Solberg62500024
24Kristen Høyfor­slett56500093
25Jon Kim Vik50500034
26Chris Fredrik Lorenzen40000098
27Kenneth Frøland20500028

Full­stendig liste her.

Kommentarer

Kommenter

Om Poker NM

Legg igjen en kommentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Sjekk også

Finalebord Main Event 2018

NM2018: Finalebordet i årets Main Event er klart!

Etter tre lange dager har vi endelig spilt oss ned til det offi­si­elle finale­bordet i årets Main Event. De gjen­væ­rende åtte ridde­rene av det ovale bord har nedsablet konkur­ren­tene en etter en og jakter nå den hellige gral og den meget høyt­hen­gende tittelen som Norges­mester i poker Main Event 2018. Vi har et finale­bord med en fantas­tisk varia­sjon av både ...