Her er sponsorenes planer for spillerne under poker-NM i Dublin 2019

Av | 29. desember, 2018| Nyheter

Norgesmesterskapet i Dublin er bare fire måneder unna.

Dublin er i 2019 vertsby for poker-NM for åttende år på rad. Det er ingen tvil om at norske pokerspillere stortrives der. Det er heller ingen tvil om at 2019-utgaven blir enda et kapittel i den suksesshistorien som Frode Fagerli begynte å skrive i 2002, da han arrangerte NM for første gang.

NOR2019

Citywest-hotellet er IKKE utsolgt. Men man bruke bestillingskoden NOR2019 når man booker, ellers får man ikke bestilt.

Turneringsprogrammet er klart. Oversikten over NM-øvelsene ligger her, og oversikten over det komplette turneringsprogrammet ligger her. Den første turneringen spilles fredag 5. april, og den første NM-øvelsen 6. april.

Sponsorene er også klare: Coolbet, Guts, Partypoker og Unibet støtter mesterskapet i 2019.

– Poker-NM i Dublin har vært og er det største høydepunktet i det norske pokermiljøet, og vi er glad for å kunne være med på moroa som sponsor av eventet, sier Anders Karlsen i Coolbet til Poker.no.

– Det er uten tvil årets beste pokertur, mye på grunn av det fantastiske miljøet, istemmer Jostein Grødum hos Guts.

Fotball og quiz
Alle sponsorene kommer til å ha sin egen lounge hos City West mens norgesmesterskapet pågår.

– I loungen til Partypoker vil man kunne ta seg et pust i bakken med litt god drikke, hente sin partypoker-merchandise og kose seg med TV-sendt sport og kortspill på kvelden, forteller Thomas Udness i Partypoker, som skal sponse NM for andre gang.

– Vi kommer til å være på plass i partypoker-losjen fra lørdag til lørdag med tilbud om hyggelig selskap, sport på TV og godt med drikke. I tillegg ønsker vi å komme i kontakt med spillerne, og vil passe på å kunne svare på alle spilleres forespørsler og tilbakemeldinger. Vår staff vil kort og enkelt fungere som kundeservice for alle våre spillere. Vi håper å finne vinneren blant våre kvalifiserte, og den partypoker-spilleren som kommer lengst får et WPT-sete i «Last Longer». Alle er velkomne, for NM er en folkefest vi gledelig deltar på! legger Udness til.

Unibets PR-kontakt Steffen Løvholen lover også et godt opplegg:

– For spillerne vil Unibet-loungen være på plass som vanlig, med fotball og NM-stream på storskjerm, FIFA19, goodiebags, snacks og drikke. Den vil være åpen for alle under hele NM-uken. Vi arrangerer også en egen sosial sammenkomst gratis for alle Unibet-spillere under NM, som man kan melde seg på, sier Løvholen.

Guts satser på quiz i tillegg:

– Guts kommer til å ha spillerlounge der vi har hatt base de to seneste årene. I loungen kan spillerne registrere seg, hente merch og slå av en prat. Vi kommer også i år til å ha en sportslig profil på loungen og vil vise det som er av interessante fotballkamper under NM-uka.

– Nytt av året blir at vi kommer til å kjøre quiz så å si hver kveld, med mulighet for noe godt i koppen og premiering. Ellers stiller vi forholdsvis mannsterke med pokersjef Jostein, Pål, Fredrik og Andreas som blir flyende mye i spillerlokalet for å oppdatere sosiale medier.

Coolbet har ikke spikret sitt opplegg ennå.

– Dette er noe vi jobber med, men det vi kan røpe er at vi kommer til å ha et stort team i Dublin til å ta hånd om våre spillere, sier Anders Karlsen i Coolbet.

Online-NM starter 6. januar
Coolbet, Guts, Partypoker og Unibet er også sammen om å være sponsorer og arrangører av online-NM, som starter allerede søndag 6. januar og går hver søndag fram til 24. februar (se programmet her).

– Vi er meget glade og spente på online-NM, der partypoker arrangerer både freeroll-NM (17/2) og Main Event (24/2) i år. Online-NM er en viktig del av NM i utlandet for oss sponsorer, og vi kommer til å bidra med gode turneringer for nordmennene i vår klient, sier Udness.

– Hva håper dere å få ut av sponsorsamarbeidet?

Det viktigste for oss er at spillerne våre blir med oss til Dublin og har det gøy på tur. Vi ønsker også å vise frem vår klient under online-NM, samt at folk for øynene opp for det arbeidet partypoker har lagt ned de siste årene. Vår Millions-turne er nå verdens største og vi både arrangerer og sponser andre store arrangementer som alle WPT-turneringer, WSOP Europe og andre WSOP-C turneringer, Nordisk Mesterskap i København på senhøsten, og Irish Poker Open i Dublin rett etter NM den 15-22. april. Ved å kvalifisere seg på partypoker med såkalte PPL$ vil man ha muligheten til å delta på alle disse store pokerarrangementene, opplyser Thomas Udness.

Unibet er den store veteranen i dette sponsorselskapet.

– Unibet er med som sponsor av NM for tiende år på rad, og vi er veldig glad for å bidra til et slikt flott arrangement. Alle Unibet-spillere kan kjøpe seg direkte inn til eventet via pokerklienten, eller kvalifisere seg via en av våre mange satellitter, sier Løvholen hos Unibet.

Coolbet står også bak Kommunepoker, som har samlet mange nordmenn over hele landet rundt filten.

– Det har vært en supersuksess for Poker-Norge. Vi har også arrangert Coolbet Open i Tallinn to ganger i år med stor suksess. NM i Dublin er allikevel noe annet og viser at vi storsatser på poker. Vi er kåret til Norges beste bookmaker med best odds, og ønsker en posisjon som best på poker for nordmenn, sier Karlsen til Poker.no.

– Mange av oss i Coolbet er gamle travere innen bransjen, og sannsynligvis sitter vi med mest erfaring totalt sett også. Så det er viktig for oss å kunne bidra med et bredere tilbud til spillerne ved å sponse NM, legger han til.

Guts ønsker å legge til rette for at alle førstereis-deltagere i Dublin får en så god opplevelse som mulig.

– For oss i Guts er NM en glimrende mulighet til å møte spillerne våre. Den personlige relasjonen mellom oss og spillerne er viktig, for resten av året går det mye i e-poster og chat. I og med at vi har vært med en stund, blir NM et eneste stort, gledelig gjensyn med gamle venner. Når det er sagt, er én av de beste oppgavene vi har under NM å ønske førstereis-spillere velkommen i miljøet. Vi gjør vårt ytterste for at spesielt de skal føle seg inkludert og sett. Der legger vi ned en ekstra innsats, men med så mange flotte personer i miljøet, går denne biten egentlig av seg selv, sier Jostein Grødum.

Utfordrer de andre sponsorene
Grødum avslutter med en utfordring til de andre sponsorene.

– Vi mener vi også er det sterkeste crewet når det kommer til (poker)ferdigheter og utfordrer gjerne de andre sponsorene til en lettbeint duell. Siden vi utfordrer, kan de få velge gren: alt innen poker, shuffleboard og golf er i hvert fall mulige grener, smiler Grødum.

deluxe pokerkoffert som vist på TV2 banner
deluxe pokerkoffert som vist på TV2 banner

Andre nyheter

NYHETSBREV

Poker.no nyhetsbrev

Bli medlem av Norsk Pokerforbund