fbpx
Hjem / Nyheter / Ylva Thorsrud og Odd-Kåre Jakobsen leder NM i poker
Ylva Thorsrud har mange jern i ilden. Ikke bare er hun chipleader i poker-NM, hun hjelper også til å registreringsdesken for å få et knirkefritt arrangement. Det gir god karma før finaledagen! Foto: Frode Fagerli

Ylva Thorsrud og Odd-Kåre Jakobsen leder NM i poker

Dag 1 i 8-Game i og dag 1 A i Main Event er i historiebøkene og vi har to chippier før dag 2 i freeroll-NM.

Ylva Thorsrud ligger godt an etter dag 1 i 8-Game ettersom hun har tidoblet startstacken på 30 000. Hun har med seg 316 000 chips til finaledagen søndag, der i alt 29 spillere gjør opp om seieren.

Lørdag spiller Ylva dag 1b av Main Event i freeroll-NM, og gjør hun det like skarpt der får hun et luksusproblem søndag med to turneringer å holde styr på. Da møtes nemlig det gjenværende feltet også i Main Event for å spille ned til vi har en ny norgesmester. Det er bare i Main Event det blir kåret en norgesmester denne helgen.

Best av alle så langt i Main Event er Odd-Kåre Jacobsen. Han begynte dagen med 30 000 i stacken og avsluttet den samme dagen med voksne 428 500 chips

Her er fullstendig chipcount etter første spilledag i både 8-Game og Main Event – disse finnes også i den populære poker.no-appen.

Main Event:

RANKNAMECHIPCOUNT
1ODD-KÅRE JAKOBSEN428500
2STIG DYBDAHL397000
3MARIUS AAMODT391500
4HÅVARD DOKKEN377000
5HANS KOLBJØRNSEN376500
6KENT HÅVAR MØRCH336000
7HÅVARD ØYAHALS311500
8NICOLAI ZUBI293000
9EDISON KASTRATI281000
10GEIR MICHELSEN274000
11HEIDI HOLTEN254500
12SIV GRANBERG SVARTODDEN251000
13LUDVIK STRANDEN239500
14ATLE SMEBY234500
15KENNETH TORGERSEN BJØRNENG234000
16KJETIL BØRDALEN-ELSTAD220000
17JUSTAS PUTELIS208000
18DAN AMIN FREDRIKSEN205000
19JONNY LI201500
20GUNNAR ØVERBERG194500
21MÅNZ EKHOLM194000
22STENER BERG NELSON192500
23FRODE MATHIASSEN189500
24MATS BAKKLAND186500
25ANNE-KRISTIN HODDEVIK186000
26ERIK KÅSA175000
27ROAR JOHNSEN173500
28KÅRE KRISTIANSEN164000
29ARNE KONRAD PEDERSEN154500
30EMERSON KASTRATI144000
31OLE VIGDEL SIMONSEN125500
32RIKARD SØRBYE124000
33ADRIAN LJØSNE123500
34ROGER REPPE123500
35SVENN ANDERSEN121000
36THOMAS SKÅLEVIK121000
37TROND VIDAR STENSBY120000
38REMI STEEN118500
39PETTER SANDSMARK115000
40KRISTIAN HOLE JENSEN109500
41ALEKSANDER HAUGEN SØRGJERD108000
42TOBIAS VIGELAND MOEN105500
43LARS OLAV HOLE103000
44RANDI HELENE FLAGET100500
45MARTIN BRANDERUD100000
46MONICA SOFIE LARSEN96500
47LENE EMILIE KATHRINE BREDLI95000
48ELISABETH DEBORA HARESTAD94000
49GEORG RUSTAD91500
50CHARLOTTE LARSEN89000
51VIDAR STENBAKKEN87000
52MATS ØRSTAD85000
53SIMEN RINGSTAD85000
54SUSAN STRANDABØ WISTH81500
55GLENN HAGMANSEN81000
56JARDAR DAHL HOVLAND80500
57RUNE VIKEN79000
58OLE PETTER VIMO78500
59LINDA GRØNDAHL RØNAAS77000
60MARITA HANSEN76000
61ENDRE AKERSVEEN76000
62JOHN ARNE RIISE74000
63MARIE K. EID71500
64ROGER HOLSTED UDBERG70000
65BODIL ROBØLE BALDERSHEIM67000
66GEIR JOHNSEN51500
67EMIL UTNE50000
68STIG ROGER FINSTAD47500
69PER OVE BÆVRE45000
70VIKTOR SVESENGEN41000
71ØRJAN ELVERUD31500
72ADRIAN BECHER25500
73KNUT-ARNE BREDAL-THORSEN18500

8-Game:

RANKNAMECHIPCOUNTTABLESEAT
1YLVA KIM THORSRUD316000404
2ROLF JOAR STOKKE286000391
3GRY-HELENE ØSTLIE276000383
4JOAKIM ROLSETH274000373
5OTTO HOLM265000402
6PATRICK CLEMENT STEN-BJØRKLI203000392
7TOR HELGE BAKKEN193000412
8JOACHIM BING HELLAND171000406
9HELENE VÅGSVOLL156000395
10FRODE FAGERLI151000386
11KENNETH ASPESTRAND150000401
12RONNY OLSEN142000384
13DANIEL BERGLI127000411
14ARVE LEIKARNES121000415
15TOMINE JELSA LANDSNES111000396
16ANDERS GRIZZLY FÆGRI109000375
17GUNNAR WEDDE109000403
18OVE CHRISTER LØVÅS102000413
19THOR WILLIAM MORSTØL101000374
20CAMILLA VAN INGELGEM MONSEN93000405
21DANY NILSEN90000372
22DAG ULVATNE HANSEN83000416
23LARS HUSUM NILSEN76000394
24ROGER ANDERSEN72000382
25ERIK GREPPERUD65000381
26KEVIN ANDRE MORØNNING61000393
27HANS PETTER SECKER55000385
28ROLF GALÅSEN50000414
29ROLF ARNE BECHSTRØM33000376

 

 

Om Jørgen Hansen

x

Sjekk også

Stacken eser ut – Sondre Sagstuen leder NM i poker igjen

Det er bare dager til Sondre Sagstuen runder ett år som norgesmester i Pot Limit Omaha. Nå er han chipleader og kan vinne tittelen igjen. Gjøvik-mannen har nemlig samlet mest ...

Privacy Policy