Hjem / NM I DUBLIN 2018 / NM2018-Omaha: Chipleader har over 100k ved første pause

NM2018-Omaha: Chipleader har over 100k ved første pause

Da er den fjerde NM-øvelsen i Dublin kommet godt i gang. Det er turne­ringen Pot Limit Omaha (PLO), der spil­lerne får utdelt fire hull­kort iste­denfor to. Delta­ker­re­korden i denne øvelsen ble satt med 323 under fjor­årets mester­skap. I år stengte mulig­heten for å regist­rere seg til øvelsen etter sjette nivå, og vi endte opp med 290 spil­lere.

Første pause
Før første pause, som var på 30 minutter, ble det spilt fem nivåer på to timer og 30 minutter. På den tiden hadde 27 spil­lere måtte gi tapt.

I denne øvelsen får spil­lerne opp til 30.000 sjetonger, der spil­lerne kan velge om de vil starte med 10.000 og ha tre liv, eller begynne med full stack fra start. Men etter første pause, må alle spil­lerne samle alle sine sjetonger.

Niklas Matti Grøn­hovd leder feltet med 108.000. På andre­plass ligger Arben Cimilji med 84.000 og på tredje­plassen er Martin Andreas Hansen med 80.950 sjetonger.

Vi tok en prat med lederen

Grøn­hovd fra Drammen er chiple­ader ved første pause i PLO 6 handed og han spiller i dag sin favo­ritt turne­ring. Det er femte gang han spiller NM uten­lands, men han har aldri vært i pengene. Alli­kevel smiler han lurt og gir seg selv 65 prosent sjanse til å vinne dagens øvelse.

Hva skal du bruke premie­pen­gene på?

- Huskjøp helt klart, sier Grøn­hovd.

På spørs­målet om det er en spesiell person han vil slå ut i dag, svarer han Kevin Larsen. Hvorfor det lurer vi på?

- Fordi det er gøy å slå ham, ler Niklas

Mens vi tar inter­vjuet ved bordet, sitter de andre og lytter, og oppford­ringen er at vi spør om noe saftig, som de kan bruke mot ham. Det siste spørsmål ble da: Hva er din guilty plea­sure?

- Celine Dion med Alone, gliser Niklas, og de andre ser veldig fornøyd ut med svaret.

Liste over topp ti stacker: 

#NAVNChipcountBordSete
1Niklas Matti Groen­hovd108000282
2Arben Cimilji84000103
3Martin Andreas Hansen80950366
4Mads Åmot80000384
5Espen Uhlen Jørstad80000205
6Ambjørn Haga79000322
7Svein Jørgen Kris­tensen78000383
8Kim-Andre Torsvik74000346
9Tommy Halvorsen72925414
10Chris­tian Kay Steinbo70500141

Se hele listen her.

Omaha Pot Limit 6-handed Triple Chance
Buyin: €800 – Delta­kere: 291
Small Blind: 250 – Big Blind: 500
Tittel­for­svarer: Rudi Andre Johnsen

Tidli­gere norges­mes­tere i Omaha

Tidli­gere vinnere av live øvelsen på uten­landsk jord de siste elleve årene:
2007 Kenneth Strandli
2008 Rolf Galåsen
2009 Thomas Middelthon
2010 Han Ari Varsi
2011 Odd-Erlend Jensen
2012 Endre Sagstuen
2013 Paul Mykle­bust
2014 Martin Andreas Hansen
2015 Erik Dalland
2016 Endre Sagstuen
2017 Rudi Andre Johnsen

Plas­se­ringer og utbe­ta­linger i 2017:
1. Plass: Rudi Johnsen €52,650 – tilsvarer over 500.000 kroner (etter dagens kurs).
2. Plass: Johnny Lodden €35,700
3. plass: Anders Karlsen €26,745
4. Plass: Tor Midtrod €18,605
5. Plass: Joachim Harald­stad €13,955
6. Plass: Pal Hers­leth €9,300
7. Plass: Jon Sataoen €6,280
8. Plass: Alex­ander Golten €6,280
9. Plass: Marius Johansen €6,280
10. Plass: Andreas Hagen €3,605

Kommentarer

Kommenter

Om Poker NM

x

Sjekk også

To nordmenn med i innspurten av EPT Praha

Main event av EPT Praha nærmer seg slutten og fort­satt er to norske poker­spil­lere med i kampen om første­pre­mien på én million euro. Tidlig lørdag kveld er det 66 spil­lere igjen i turne­ringen, som har en buy-in på 5300 euro, ...