fbpx
Hjem / NM I DUBLIN 2018 / NM2018-Omaha: Stackene vokser og nesten halve feltet er ute
Niklas Grønhovd

NM2018-Omaha: Stackene vokser og nesten halve feltet er ute

Manda­gens øvelse er Pot Limit Omaha, som vi skal spille gjennom 19 nivåer før de gjen­væ­rende spil­lerne legger sjeton­gene sine i poser og tar seg en hvil før fort­set­telsen kl. 14.00 i morgen. Alle nivåene i dag er på 30 minutter, men de spiller 45 minutter på hvert nivå i morgen.

Til middags­pausen er det frem­deles Niklas Mattis Grøn­hovd som leder feltet. Han har klart å samle en impo­ne­rende sjetong­haug på hele 210.000 og kan spise i trygg visshet om at han ligger svært godt an.

NM2018 Event #4: Omaha Pot Limit 6‑handed Triple Chance
Buyin: €800 – Delta­kere: 291
Small Blind: 600 – Big Blind: 1200
Tittel­for­svarer: Rudi Andre Johnsen

Top ti sjetong­hauger til pausen er:

#NavnChipcountBordSete
1Niklas Matti Groen­hovd210000282
2Rolf Galåsen195000303
3Preben Stokkan170000202
4Jan-Einar Johansen151000224
5Ove Lerbrekk148000344
6Viktor Wenner­sten14800076
7Mads Åmot141000152
8Robert Einar Kaggerud13000092
9Espen Aune Solaas113000194
10Eirik Gluppe Steinstø11200091

Full­stendig over­sikt finner du her: https://​www​.poker​.no/​c​h​i​p​c​o​u​n​t​s​-​n​m​2​018/

Delta­ker­re­korden er fra 2017 da hele 323 spil­lere ville være med. Da late-reg ble avsluttet viste systemet at det var 291 delta­gere i år, dermed er rekken av delta­ker­re­korder brutt for denne gang. Vi kan likevel trygt si at tendensen i antall delta­gere er stigende. I 2016 var det f.eks 269 spil­lere, i 2015 var det 239 og i 2014 var det 215 stk som var med i PLO-øvelsen. Det er med andre ord tydelig at denne turne­ringen er svært populær blant spil­lerne – noe det ikke er vans­kelig å forstå hvorfor. I denne øvelsen er det oftere sterke hender, stor spen­ning og større varians.

Premie­stigen i årets turne­ring ser slik ut:

PlassPremie
1€47.315
2€32.050
3€24.010
4€16.705
5€12.530
6€8.350
7–9€5.640
10–12€3.235
13–18€2.295
19–24€1.880
25–30€1.565
31–35€1.355

Med andre ord vil vinneren av denne turne­ringen ta med seg ca 450.000 kr hjem til gamle­landet. Drømmen om å kunne ta med seg slike summer fra eksil i Irland har nok falt i grus for mange av dagens spil­lere. Av 291 star­tende er det bare 161 spil­lere igjen. Vi har altså mistet nesten halve feltet ved middags­pausen.

Om Kjartan Lindøe

x

Sjekk også

Mikael Andersson ny nordisk mester i PLO

Finnen Mikael Andersson nedkjempet to svensker og 13 dansker da to bord gjensto og er nordisk mester i Pot Limit Omaha.  Åpnings­tur­ne­ringen i det nordiske mester­kapet i poker i Køben­havn ...