NM2018 Main dag 3 og Turbo"/>
Hjem / NM I DUBLIN 2018 / NM2018 Main dag 3 og Turbo

NM2018 Main dag 3 og Turbo

Turbo
Årets siste NM-øvelse og tøffel­jakt er i gang. Her skal det gå unna! Turboen er en endags event så i løpet av natten eller morgen­kvisten blir det kåret ny norges­mester. I fjor var det et rekord­stort felt på 597 spil­lere, og da støvet hadde lagt seg var det Niels Chris­tian Jensen som fikk med seg både tøfler, NM-tittel og pokal hjem.

Denne øvelsen spilles med maks seks spil­lere ved bordet og med 15 minut­ters nivåer, så her vil feltet helt sikkert redu­seres raskt – i hvert fall til andre pause. Innen den tid bør man nok ha doblet seg en gang eller to. Man begynner med 30.000 brikker foran seg så det er ikke nødvendig å spille kjempe­hardt med en gang, men man må være bevisst på posi­sjon og start­hender

Ved oppstart er feltet på 500, men det er lang kø i regdesken og latereg i seks nivåer, eller ca 1,5 timer. Siden denne øvelsen belaster syste­mene ganske mye kommer vi ikke til å oppda­tere brikke­be­hold­ningen i turboen før feltet er mer over­kom­melig etter en stund. Første bust-out kom etter ca 25 minutter, og herfra kommer det nok til å gå kortere tid til neste utslag­ning. Selv om vi ennå ikke har det eksakte delta­ker­tallet ennå kan vi alle­rede nå slå fast at det blir satt nok en rekord i år. Dermed har det blitt rekord­store felt i alle øvelser i år bort­sett fra i PLO og i Main. I skri­vende stund er det regist­rert ca 670 delta­gere, men dette tallet vil nok endres før det er endelig.

Main Event dag 3
I Main er det mange som alle­rede har funnet ut at det kan gå fort både nedover og oppover. Vi begynte dagen med 73 spil­lere, men etter første pause er vi nå nede i 42. Faktisk har det gått såpass fort med enkelte utslag­ninger at det dannes en kø foran desken som regist­rerer og skriver ut bila­gene til premie­pen­gene. I den andre enden av lokalet er det frem­deles kø for å regist­rere seg til turboen. Her spilles det med andre ord så mye poker at det er kø i begge ender.

Man har etter hvert kommet seg ganske langt opp på premie­stigen i år. Alle som frem­deles er med er sikret å vinne minst € 4.515.

Det er Thomas Harnes som er i føringen med sine 2.300.000. Da spil­lerne kom tilbake fra pausen begynte de på nivå 23 med 12.000/24.000 og ante 3.000

De gjen­væ­rende spil­lerne:

#NAVNCHIPCOUNTBORDSETE
1Thomas Harnes230000095
2Espen Saltnes174600016
3Anders Stai174000081
4Raymond Evensen168000097
5Daniel Andre Høyesveen150000012
6Jørgen Eilev Thor­kildsen150000086
7Stian Rasmussen144900017
8Thomas Jakobsen139000035
9Sjur Borge122000087
10Kai-Are Ring­stad119000033
11Svein Thomas Nord­botten1180000143
12Ole Martin Roulund115000027
13Emil Hovrud112000038
14Rolf Løe Bing106100088
15Daniel Vass­bund100000036
16Akbar Ashourlou95000085
17Morten Lie93700014
18Kenneth Frøland90000091
19Olav Trondsen830000145
20Tore Hille­svik-Amdam70000021
21Kenneth Strandli70000092
22Chris Fredrik Lorenzen670000142
23Chris­tian Kay Steinbo65000093
24Ole Petter Vimo60000096
25Helge Larsen565000147
26Nikolai Tveiten Fred­heim56000034
27Øyvind Solberg55000024
28Erlend Bakken53900018
29Jan Patrick Romero53000023
30Anders Flem Hagen49000037
31Paul Mykle­bust48000098
32Rein Arne Isane46000025
33Tor Isaksen45000082
34Patrick Ånonli438000146
35Vivi Sæthren42700011
36Kristen Høyfor­slett38300084
37Roy Nilsen35000032
38Lars Ingar Kalland312000148
39Ronny Feyling25900026
40Chris­tian Eikenes20400013
41Werner Moss Totland18500028
42Jon Kim Vik17000083

Den komplette listen med bust­outs er her.
 
 
Thomas Harnes
 
Fem kjappe med brikke­fører Thomas Harnes (29) fra Arendal

Gratu­lerer, du er chippy i turne­ringen med 2.3 mill, hva tenker du om det?
Har vært heldig, egentlig. Veldig, veldig heldig.

Hvem vil du helst slå ut av turne­ringen? Og hvorfor?
– Hva heter du? Spør han side­mannen som akkurat henter inn en stor pott. Side­mannen svarer Ole Petter, og da sier Harnes at han helst ville slå ut Ole Petter til god latter fra resten av bordet.

Hvor mange NM har du deltatt i?
– Dette er mitt sjette NM om vi tar med Garder­moen.

Hva skal du bruke pengene på om du vinner?
– Det har jeg ikke tenkt på, egentlig, kanskje noe gjeld.

Hva er din guilty plea­sure?
– Har egentlig ikke noen.

Vi ønsker ham lykke til videre.

Kommentarer

Kommenter

Om Kjartan Lindøe

x

Sjekk også

Nå er Åge Flønes Ravn endelig norgesmester

- Jeg er meget fornøyd, sier vinneren av årets andre turne­ring i online-NM – Åge Flønes Ravn. Åge Flønes Ravn har i en årrekke vært en av Norges beste spil­lere, og kan vise til sterke resul­tater fra Euro­pean Poker Tour, ...